Середа, 22 Травня, 2024
HomeНовиниnews АналітикаНаступні 10 років Україні доведеться шукати 4,5 млн працівників – Мінекономіки

Наступні 10 років Україні доведеться шукати 4,5 млн працівників – Мінекономіки

Протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 млн. працівників на ринок праці, щоб здійснити повоєнне відновлення.

Про це  заявили  у Міністерстві економіки.

Зазначається, що ще до початку повномасштабного вторгнення Україна стикалася з нестачею робочої сили. Проте зараз понад 6 млн українців були змушені виїхати за кордон, і ситуація з робочою силою в країні стала ще критичнішою.

За оцінкою Міністерства економіки, протягом наступних десяти років Україні доведеться додатково залучити 4,5 мільйона працівників на ринок праці.

“Відновлення ринку праці – це наслідок перемоги, це шлях до перемоги. Оскільки країна наближається до повоєнної доби відновлення суспільства, потреби у робочій силі тільки зростатимуть, щоб відповідати вимогам економічного відновлення”, – зазначили у Мінекономіки.

Зазначається, що Україна проводить з цього приводу консультації з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Міжнародною організацією праці (МОП).

“МОМ та МОП планують і надалі підтримувати Міністерство економіки у прокладанні шляху до відновлення ринку праці для досягнення ключових пріоритетів”, – повідомили у Мінекономіки.

“Попереду на нас чекає тісна співпраця для допомоги державі на її шляху до відновлення та формування перспективного майбутнього України та її народу. Економічне відновлення має першочергове значення для цього процесу”, – зазначив голова представництва МОМ Ан Нгуєн.

Як випливає із повідомлення, йдеться, зокрема, про оновлення ринку праці в Україні на основі нових економічних реалій.

“Настав час закласти основи для оновленого ринку праці, який знайде найкраще застосування знань, навичок та здібностей, які мають люди, і запропонує їм нові економічні можливості, гідну працю та соціальний захист. Ми підтверджуємо свою готовність підтримувати зусилля України у цьому напрямі”, – заявив Національний координатор МОП Сергій Савчук.

Нагадуємо:

Минулого року Міністерство економіки розробило  новий проект закону  “Про працю”. Аналіз законопроекту дає підстави вважати, що у разі його прийняття ми зможемо врешті-решт позбавитися радянської ідеології трудових відносин.

У квітні поточного року Верховна Рада  ухвалила за основу  законопроект, який має врегулювати роботу домашніх працівників. Суть документа – запровадити законодавство поняття “домашній працю”.

“Українська правда”

Варто уваги

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

НОВИНИ