Четвер, 3 Квітня, 2025
HomeГромадянам та бізнесуОсвітаОтримати освіту в найкращих іноземних закладах та повернутися в Україну допоможе благодійна...

Отримати освіту в найкращих іноземних закладах та повернутися в Україну допоможе благодійна організація Ukraine Global Scholars (UGS).

Про що йдеться

Благодійна організація Ukraine Global Scholars (UGS), створена випускниками Гарварду – українцями Михайлом та Юлією Лемешами і Юлією Сичиковою, допомагає вступити українцям до іноземних університетів за умови їх повернення додому після закінчення навчання. Ключова вимога до випускників UGS — допомагати організації в ролі волонтерів та повернутися до України після випуску.

UGS допомогла 300 українським талановитим учням старших класів із незаможних родин здобути $78+ мільйонів освітніх грантів для навчання у найкращих освітніх закладах світу. Ці кошти покривають навчання, проживання, харчування й передбачають скромну стипендію. Проєкт нині охоплює до 600 учасників.

Про організацію

Ukraine Global Scholars (UGS) — це благодійна організація, яка не отримує жодного прибутку від учнів та їхніх родин. Організація була заснована у 2015 українськими випускниками декількох американських коледжів. Цю роботу безоплатно виконують понад 180 волонтерів – менторів (українців та іноземців). Дехто з них має досвід навчання за цією ж програмою.

Опис програми

Претендентів відбирають за конкурсом щорічно: взимку-навесні. Заявки приймають від школярів із незаможних родин. Треба мати академічні та інші успіхи. Далі — стандартні онлайн-тести з англійської та математики, співбесіди, на яких із претендентами та претендентками знайомляться ближче. Фахівці визначають до 70 фіналістів, яким UGS допомагає підготуватися до вступу до провідних шкільних пансіонатів або університетів світу.

Переможців конкурсу навчають складати тести, які пропонують університети, писати есе згідно з їхніми вимогами, готують до співбесід, вчать, як податися на грант.

Коли стипендії не вистачає можна працювати на кампусі чи брати невеликі кредити. Під час канікул UGS знаходить родини — зазвичай із української діаспори, — котрі приймають у себе студентів.

Якщо з першого разу комусь із учасників програми не вдалося вступити до омріяного вишу, спроб може бути дві й навіть більше.

Кожен майбутній студент, який бере участь у програмі, укладає з UGS контракт, ключова умова в якому – повернутися додому і бути офіційно працевлаштованими в Україні не менш як п’ять років. Або відшкодувати деякі витрати на себе.

Учасники програми зобов’язалися стажуватися в українських організаціях. Віднедавна держава прагне дати можливість для цього й нашим хлопцям — закордонним студентам, старшим за 18 років. Робочі відносини підтримуються з більш як 50 українськими компаніями, Верховною Радою, Мінцифри, УЗ, громадським сектором.

Порушення контракту щодо повернення в Україну має бути відшкодовано

Повернення в Україну зумовлене контрактним зобов’язанням для всіх фіналістів UGS. Вони зобов’язані повернутися до України після закінчення бакаврату та працювати в Україні протягом принаймні 5 років.

Згідно з політикою, по завершенню навчання у випускників є три шляхи:

  1. Негайне повернення після закінчення навчання або компенсація в розмірі $25 000 для тих, хто вирішив не повертатися.
  2. Допускається використання OPT (Optional Practical Training) до 2 років; однак, якщо студент(-ка) не повернеться після цього, компенсація збільшується до $50 000.
  3. Дозволяється отримати ступінь магістра за 2-річною програмою з інженерії/STEM, але якщо студент(-ка) не повернеться відразу після магістерської програми, вони повинні компенсувати $50 000.

* Діяльність UGS не розповсюджується на вступ та здобуття фіналістами ступеню магістра.

Куди звертатись

Сайт організації

Варто уваги