Четвер, 23 Травня, 2024
HomeАналітикаСтратегії відновленняІНВЕСТИЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ В УКРАЇНІ ПРЕДСТАВЛЕНО НА URC MARKETPLACE В ЛОНДОНІ

ІНВЕСТИЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ В УКРАЇНІ ПРЕДСТАВЛЕНО НА URC MARKETPLACE В ЛОНДОНІ

Інвестиційний портфель загальною вартістю $67 млрд представили потенційним інвесторам на URC Marketplace в межах Конференції з відновлення (Ukraine Recovery Conference) в Лондоні.

“Цей захід є чудовою нагодою показати, що Україна відкрита для бізнесу, і ми маємо численні можливості в різних сферах. Ми зібрали понад 130 проектів в єдиний каталог, і презентували на URC Marketplace в пріоритетних секторах економіки”, – зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

Поточні стратегічні інвестиційні проекти та можливості із залучення боргового та акціонерного капіталу представлено в шести ключових секторах:

  • у сфері будівництва та інжинірингу, зокрема виробництва будівельних матеріалів, обладнання, конструкторських робіт,  інвестиційний портфель з 32 проекти вартістю $30,8 млрд.
  • в секторі енергетики, зокрема виробництві “зеленої” енергії, водню та біометану – 36 проектів вартістю $25 млрд.
  • в сфері логістики, в тому числі з модернізації транспортної інфраструктури – 30 проектів вартістю $6,5 млрд.
  • в аграрному секторі проекти глибокої переробки та повного використання відходів – 18 проектів вартістю $700 млн.
  • видобування корисних копалин, критичних мінералів та виробництво продуктів з них, зокрема налагодження повного циклу виробництва літій-іонних акумуляторів та електромобілів тощо – 10 проектів вартістю $3,6 млрд.
  • у сфері охорони здоров’я та фармацевтичному секторі – 8 проектів вартістю  $300 млн.

На URC Marketplace було презентовано інвестиційну платформу Advantage Ukraine, що функціонує у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Експертна команда платформи надає консультації потенційним інвесторам щодо можливостей в Україні, а також підтримку ініціаторам проектів з підготовки інвестиційних пропозицій у відповідності до критеріїв для залучення капіталу чи боргового фінансування.

“Одним із ключових пріоритетів для України є залучення прямих іноземних інвестицій і тісна співпраця з приватним сектором, зокрема як основи сталого відновлення України після війни. USAID підтримує Уряд України щодо мобілізації як приватного капіталу, так і капіталу міжнародних фінансових організацій та організацій розвитку”, – підкреслила Наталія Петрова, менеджерка з проектів Офісу економічного зростання USAID.

Урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, що забезпечує супровід інвесторів відповідно до закону «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» (закон про “інвестиційних нянь”), представив оновлений інвестиційний гайд, а також успішні кейси міжнародних компаній, які вже багато років інвестують в Україну.

На окремих стендах відвідувачів ознайомили з пріоритетними цілями економічного зростання, гарантування безпеки та реалізації людського потенціалу, а також концепцією “зеленого” індустріального переходу. Україна вироблятиме “зелену” сталь, алюміній та добрива без використання вугілля та природного газу. 

Команда підтримки реформ Міністерства економіки України представила Export Booster, що має на меті сприяти інтеграції українських виробників у глобальні ланцюги постачання та збільшити український експорт через розвиток спроможності підприємств у виході на нові ринки. Зокрема, заміщення російських та білоруських товарів, відкриває можливості для українських виробників з потенціалом від €7 млрд до €25 млрд на рік на ринках ЄС ти Великої Британії.

Крім того, серед представлених напрямів залучення капіталу – інновації та технології, зокрема українські стартапи та технологічна екосистема, цифровізація та можливості розвитку нових технологічних рішень, IT та R&D секторів в Україні. 

Також одна з найбільших бізнес ком’юніті країни – Торгово-Промислова Палата представила інвестиційні проекти з розвитку виробництва та експортної співпраці з компаніями в Україні.

URC Marketplace організовано спільно Міністерством економіки України та Торгово-Промисловою Палатою України у співпраці з інвестиційною платформою Advantage Ukraine, компанією WPP та за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Варто уваги

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here