Середа, 22 Травня, 2024
HomeГромадянам та бізнесуЖитлоЖитло для ветеранів війни: Уряд удосконалив механізм доступного іпотечного кредитування

Житло для ветеранів війни: Уряд удосконалив механізм доступного іпотечного кредитування

Уряд удосконалив механізм забезпечення житлом на умовах доступного іпотечного кредитування для ветеранів війни та членів сімей загиблих захисників. До цього часу право на доступне іпотечне кредитування мали діючі військовослужбовці. Ініційовані зміни спрямовані на удосконалення програми єОселя для ветеранів війни, зокрема врегульовано питання, які виникають у процесі проходження військової служби.

Про це інформує Урядовий портал.

Відтепер програма єОселя буде доступна і для ветеранів війни, сімей загиблих захисників і захисниць України. Крім того, збережено право на пільгову іпотеку під 3% річних для військовослужбовців, які під час захисту Батьківщини дістали інвалідність І-ІІ групи внаслідок війни, звільнені з військової служби чи втратили відповідний статус або звання.

Наприклад, у разі звільнення за станом здоров’я і зміни статусу, право на пільгову іпотеку під 3% втрачалось. Військовослужбовці, які придбали житло на умовах пільгової іпотеки, під час несення військової служби та захисту держави дістали поранення, контузію, каліцтво, як наслідок стали особами з інвалідністю І-ІІ групи та повинні були сплачувати кредит за житло не 3%, а вже 7%.

«Наші захисники і захисниці, які дістали поранення, контузію, каліцтво і стали особами з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни, зможуть зберегти своє право на доступне іпотечне кредитування і надалі сплачувати іпотеку під 3% річних», — зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Мінветеранів працює над впровадженням програми компенсації пільгової іпотеки для ветеранів війни, які наразі боронять Україну. За словами першого заступника Мінветеранів Олександра Порхуна, йдеться про державну підтримку у вигляді компенсації 7% річних. Ветеран війни в межах програми буде сплачувати тіло кредиту.

Протягом місяця стартує наступний етап реалізації програми єОселя. «Укрфінжитло» розпочинає з 1 серпня прийом заяв на доступну іпотеку під 7% через портал «Дія».

Армія інформ

Варто уваги

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here