Середа, 22 Травня, 2024
HomeБез категоріїПредставники Офісу Омбудсмана обговорили додержання прав українських громадян в Молдові

Представники Офісу Омбудсмана обговорили додержання прав українських громадян в Молдові

У липні директор Департаменту моніторингу додержання прав громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України, Ірина Калупаха разом із заступником начальника відділу прав примусово депортованих осіб та переміщених за межі України Владиславом Куликом здійснили триденний візит до Республіки Молдова.

Метою цього візиту було встановлення контактів з молдовськими органами влади та громадськими організаціями, а також з’ясування проблемних питань, з якими стикаються українські біженці, зокрема, в частині тимчасового захисту, працевлаштування, визнання документів та зарахування трудового стажу.

Протягом трьох днів відбулася низка зустрічей з представниками правозахисних організацій та неприбуткових організацій, що надають підтримку українцям, зокрема, з Національним конгресом українців в Молдові та Данською радою у справах біженців.

Однією з найважливіших тем обговорень було надання тимчасового захисту для українців, у зв’язку з чим представники Офісу Омбудсмана України наголосили на необхідності деталізації умов процедури отримання відповідного статусу та проведення інформаційної кампанії з цього приводу.

Слід зазначити, що у січні Уряд Молдови ухвалив постанову, яка врегульовує питання отримання тимчасового захисту українськими громадянами та встановлює термін його дій: з 01 березня 2023 року до 01 березня 2024 року. Отримання зазначеного статусу дає право на роботу, первинну та екстрену медичну допомогу, навчання неповнолітніх дітей та на соціальну допомогу.

Наразі, відповідно до вказаних змін, громадянам України дозволено перебувати на території Республіки Молдови до 13 серпня — без відповідної реєстрації.

Питання працевлаштування українських біженців також стало предметом обговорення. Представники Офісу Омбудсмана України висловили підтримку ініціативам, спрямованим на створення можливостей для працевлаштування та професійного навчання наших співвітчизників.

Крім того, розглянули питання зарахування трудового стажу українських біженців.

Такі зустрічі сприяють покращенню співпраці між українськими й молдовськими сторонами у сфері захисту прав людини та створюють платформу для обміну досвідом та знаннями. Тому важливо продовжувати цю співпрацю для належної підтримки та захисту прав українських громадян, які знайшли прихисток у Молдові.

Варто уваги

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

НОВИНИ