Середа, 22 Травня, 2024
HomeВідбудоваСільске господарствоUSAID та Bayer розширюють партнерство на підтримку українських с/г виробників. Bayer надасть...

USAID та Bayer розширюють партнерство на підтримку українських с/г виробників. Bayer надасть ще $15,5 млн.

Сьогодні в Адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер оголосила, що у рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (AGRI-Україна) USAID розширює своє партнерство з компанією Bayer. Bayer спрямує в Україну додаткові кошти на суму $15,5 млн., які будуть використані для впровадження інноваційних технологій, безоплатного надання нової кількості високоякісного насіння, а також для проведення інформаційної програми з безпеки с/г виробництва.

Аби допомогти українським аграріям, які досі потерпають від наслідків повномасштабного вторгнення Росії – що включає і нещодавній вихід Кремля з Чорноморської зернової ініціативи – Bayer планує розширити доступ до своєї провідної цифрової с/г платформи Climate FieldView. Вона використовує найсучасніші технології для того, щоб підвищити продуктивність с/г виробництва, оптимізувати використання добрив і пестицидів, зменшити частку ручної праці, а також підвищити якість управління водними ресурсами. Це набуває ще більшої важливості у той час, коли українські с/г виробники стикаються з гострою нестачею коштів і ресурсів. Bayer забезпечить створення десятків нових робочих місць для технічних спеціалістів в Україні, а також визначатиме напрями ґрантового фінансування, яким українські аграрії зможуть скористатися для того, щоб придбати обладнання та налагодити дієве використання платформи Climate FieldView.

У рамках ініціативи AGRI-Україна Bayer і далі безкоштовно надаватиме насіння тим с/г виробникам, які цього потребують – спираючись на досвід, набутий минулого року, коли компанія надала насіння овочів власникам тисяч присадибних ділянок. Це сприятиме підвищенню продовольчої безпеки, поліпшенню харчування, а також забезпечить українцям додаткове джерело доходів. Bayer безкоштовно надасть 1,7 тис. мішків насіння ріпаку та овочів (цибулі, капусти, помідорів, моркви, огірків, кабачків, перцю та баклажанів) для весняної посівної.

Bayer також розпочинає інформаційну програму з роз’яснення ризиків, пов’язаних із землеробством під час війни. Минулого року компанія придбала велику розмінувальну машину вартістю понад $900 тис. і розпочала співпрацю зі Швейцарським фондом протимінної діяльності (Fondation Suisse de Déminage – FSD). Її мета – роз’яснювати українським аграріям ризики, пов’язані з мінуванням, а також сприяти кращій безпеці с/г діяльності на тих територіях, які потерпіли від розв’язаної Путіним жорстокої війни.
Діяльність, про яку сьогодні оголосила керівниця USAID, стане продовженням партнерства між ініціативою AGRI-Україна та компанією Bayer, яке розпочалося у жовтні 2022 року з метою підтримки українських с/г виробників і подолання глобальної кризи у сфері продовольчої безпеки. USAID започаткувало цю ініціативу для того, щоб сприяти зміцненню с/г виробництва і розширенню експорту української аграрної продукції, а також пом’якшити світову кризу у галузі продовольчої безпеки, яка поглиблюється внаслідок розв’язаної Путіним жорстокої війни проти України.

Започаткована у липні 2022 року ініціатива AGRI-Україна розпочалася з фінансування від USAID у розмірі $100 млн., та залучила ще понад $250 млн. від партнерів. Завдяки цим початковим коштам AGRI-Україна надала понад 30% зареєстрованих в Україні с/г виробників насіння та добрива, дорадчі та фінансові послуги, а також можливості для зберігання продукції. Завдяки допомозі USAID, українські аграрії підготували та заклали на зберігання 843268 т. зерна, а понад 600 виробників отримали доступ до вкрай необхідного фінансування у сумі майже $49,8 млн., яке дозволило їм продовжувати виробництво. Ініціатива AGRI-Україна також допомогла українським кредитним спілкам надати понад 600 мікро- і малим с/г підприємствам кредити на загальну суму більше $1,4 млн. Сьогодні USAID оголосило, що спрямує у впровадження цієї ініціативи ще $250 млн. – тож відтепер загальний внесок Уряду США до неї складатиме $350 млн. USAID також прагне залучити додаткове фінансування від партнерів на суму $250 млн., що дозволить збільшити загальну вартість ініціативи до понад півмільярда доларів. Нове вкладення коштів компанією Bayer у сумі $15 млн. торує шлях до цієї мети.

USAID

Варто уваги

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here