Середа, 22 Травня, 2024
HomeЦифрова УкраїнаЦифровізаціяСША СТАВЛЯТЬ УКРАЇНУ ЗА ПРИКЛАД У СФЕРІ ЦИФРОВІЗАЦІЇ

США СТАВЛЯТЬ УКРАЇНУ ЗА ПРИКЛАД У СФЕРІ ЦИФРОВІЗАЦІЇ

Білий дім прагне використовувати можливості ШІ і водночас контролювати ризики.

Сполучені Штати Америки оцінюють переваги та ризики штучного інтелекту і прагнуть запровадити нові стандарти безпеки, захистити особисті дані американців, справедливість і громадянські права, захистити споживачів і працівників, і водночас сприяти інноваціям та конкуренції. Про це в інтерв’ю Голосу Америки розповіла Енн Нюбергер, заступниця радника з національної безпеки США з питань кібертехнологій та нових технологій.

«Штучний інтелект є стратегічною технологією, яка може нести в собі як перспективи, так і ризики. Сполучені Штати прагнуть скористатися з цих перспектив, одночасно взявши під контроль ризики ШІ, і працюють з компаніями всередині країни, а також з урядами та організаціями на міжнародному рівні для реалізації цього завдання», — наголосила вона.

Зокрема,  адміністрація Байдена за допомогою компаній-розробників ШІ, прагне розвинути  цифрову  інфраструктуру, необхідну для обміну даними, дистанційної роботи, надання медичних послуг дистанційно у важкодоступних регіонах тощо.

Водночас, США воліють зробити застосування ШІ, а відтак — і необхідність управління цими технологіями набагато ширшими, в тому числі для виявлення в інтернеті цькування, мови ненависті й залякувань.

В якості прикладу посадовиця навела позитивний досвід України у сфері цифровізації на рівні держави, зокрема в умовах війни.

«Коли ви дивитесь на Україну в контексті вторгнення Росії, вони змогли швидко перевести свій уряд в режим онлайн, спираючись на уроки Естонії, щоб долучити українців, багато з яких перебувають в Польщі та Угорщині, комунікувати з урядом. І насправді Агентство США з міжнародного розвитку надзвичайно пишається цим українським проєктом і використовує його як модель для інших країн світу», — зазначила Нюбергер.

Дзеркало тижня

Варто уваги

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

НОВИНИ